Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest
Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest

Turvalisus ja ohutus

Transit Customil on sõitjate ja kauba ohutuks transportimiseks kõrged standardid. Potentsiaalsetes ohtlikes olukordades on abiks erinevad kõrgel tasemel juhiabitehnoloogiad, sealhulgas kokkupõrke ennetussüsteem (Pre-Collision Assist) koos jalakäijate tuvastamissüsteemi ja automaatpidurdusega. Samuti on olemas veeremi stabiilsuskontrollisüsteem (Roll Stability Control), mis kaitseb sõidukit ümberminemise eest ning võimalus valida kahe tipptasemel alarmi vahel.

Turvaline pukseerimine

Haagise kontrollisüsteem (Trailer Sway Control) tuvastab haagise kõikumise ja aeglustab sõidukit, muutes pukseerimise kontrollitumaks. Süsteem vähendab mootori pöördemomenti ja suurendab järk-järgult kõigi rataste pidurdusrõhku.

Kaitseb ümbermineku eest

Fordi ainulaadne veeremissensor aitab veeremi stabiilsuskontrollisüsteemil (Roll Stability Control) hoida rehve maandatuna kõrge raskuskeskme puhul või läbi järskude kurvide sõites.

Aitab kaitsta jalakäijaid

Kokkupõrke ennetussüsteem (Pre-Collision Assist) jälgib eesolevat teed ja kui tuvastatakse kokkupõrkeoht sõiduki, jalakäija või jalgratturiga, annab see hoiatuse. Kui juht ei reageeri õigeaegselt, saab süsteem automaatselt pidureid rakendada, et kokkupõrget nõrgendada või isegi ennetada. Tehnoloogia aitab vähendada õnnetuste raskusastet või neist üldse hoiduda ning rakendub kiirusel üle 80 km/h.

Viietärniline turvalisus

Tõestuseks, et Transit Custom suudab kaitsta nii autosviibijaid kui jalakäijaid, on sõidukile Euro NCAP-i poolt omistatud viietärniline turvalisushinnang.

Maksimaalne haare mängleva kergusega

Täiustatud veojõukontrollisüsteem (Traction Control System) välistab rataste liigse pöörlemise ning annab parima võimaliku haarde, jõudluse ja stabiilsuse just siis, kui seda kõige rohkem vaja. Süsteem jälgib ja reguleerib pidevalt sõiduki üksikute rataste võimsust, tagades maksimaalse kontakti ja haardumise kiirendamisel.

Stabiilne ka rasketes sõidutingimustes

Elektrooniline stabiilsuskontroll (Electronic Stability Control) jälgib pidevalt sinu sõidukit. See tajub, kui sõiduk kaotab haarduvuse, ja rakendab eraldi igale rattale auto stabiliseerimiseks veelgi rohkem pidurdusimpulssi.

Aitab sõidukit kontrolli all hoida

Kurviabi (Curve Control) tajub, kui juht võtab kurvi liiga kiiresti, ja võib üksikutele ratastele pidureid rakendades vähendada mootori pöördemomenti, et sõidukit ohutult kontrolli all hoida.

Koormusega kohanduvad juhtimisfunktsioonid

Kohanduv koormuskontroll (Load Adaptive Control) reguleerib elektroonilist stabiilsuskontrolli vastavalt sinu sõiduki üldkaalule. See tagab hea juhitavuse ja stabiilsuse nii koormaga kui ilma.

Täiustatud pidurdussüsteemid

Blokeerumisvastane pidurisüsteem (ABS) ja elektrooniline pidurdusjõu jaotus tagavad pidurdamise efektiivsuse. Samuti aitab hädapidurdusabi (Emergency Brake Assist) sõidukil hädaolukorras maksimaalse pidurdustõhususe saavutada. Seda juhitakse automaatselt elektroonilise stabiilsuskontrollisüsteemi (Electronic Stability Control System) kaudu, mis vajadusel suurendab pidurdusjõudu automaatselt. Tugeva pidurduse korral vilgutab süsteem piduritulesid, et teisi juhte hoiatada.

Täiustatud turvapadjad

Transit Customil on valikvarustusena saadaval turvakardinad, turvapadjad juhile ja kaasreisijatele ning sõiduki külgedel. Samuti on täiustatud nende aktiveerimissüsteemi.

Sina valid, milliseid uksi lukustada ja avada

Transit Customil on kaugjuhtimispuldiga kesklukustus, mis on turvalisem kui kunagi varem. Saad avada ka vaid ühe ukse ning teised uksed püsivad kindlalt lukus seni, kuni avad juhiukse. Sama pult juhib kõigi sõiduki uste lukustamist ja avamist.

Muukimiskindlad ukselukud

Kõikidel ukselukkudel on muukimisvastane kaitse.

Rehvirõhu vähenemise hoiatus

Kui mõnest rehvist hakkab rõhk kaduma, hoiatab rehvirõhu jälgimissüsteem (Tyre Pressure Monitoring System) juhti armatuurlaual oleva ikooni süttimisega.

Kaks kõrgetasemelist alarmivalikut

Transit Customil on valikuline perimeeteralarm, mis lülitub välja, kui uksed või kapott jõuga avatakse. Saadaval on ka keerukam Thatchami esimese kategooria häiresüsteem, mis lülitub sõiduki lukustamisel automaatselt sisse. Alarm käivitub, kui tuvastatakse jõuga sisenemine, liigutatakse sõidukit või toimub sõidukis sees liikumine.

Varustustasemed

Ford Transit Custom
Trend

Hind alates
25 700 €

Ford Transit Custom
Sport

Hind alates
31 900 €

Ford Transit Custom
Trail

Hind alates
28 600 €

Ford Transit Custom
Limited

Hind alates
28 900 €