Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest
Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest

Sõiduelamus

Keskmise suurusega kaubiku kohta on Transit Custom märkimisväärselt vilgas. Sõidu muudavad veelgi lihtsamaks mitmed nutikad funktsioonid.

Mehaaniline piiratud libisemisega diferentsiaal

Transit Custom Trail saab hõlpsalt hakkama ka väljakutsuva maastikuga. Manuaalkäigukastiga sõidukitel olev mehaaniline piiratud libisemisega diferentsiaal vähendab lahtisel või ebatasasel teekattel soovimatut ratta pöörlemist, suunates veojõu kõige haarduvamale rattale. See aitab edasi liikuda ja parandab kaubiku stabiilsust.

Kohandub sõidutingimustega

Valitavad sõidurežiimid võimaldavad Transiti jõudlust kohandada, valides viie sõidurežiimi vahel: Normal, Slippery, Mud/Rut, Tow ja maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks EcoMode. Süsteem kohandab erinevaid sätteid, et optimeerida jõudlust vastavalt tingimustele. Need hõlmavad gaasipedaali tundlikkust ja roolitunnetust ning automaatkäigukastiga sõidukitel ka käiguvahetust.

Aitab püsida lubatud kiiruse piirides

Intelligentne kiiruspiirik (Intelligent Speed Assist) aitab püsida lubatud kiirusel, võimaldades sul teele keskenduda. Esikaamera tuvastab kehtiva kiirusepiirangu ning süsteem reguleerib sõiduki kiiruse automaatselt selle piirini.

Automaatselt kohanduv püsikiirusehoidja

Automaatselt kohanduva püsikiirusehoidjaga (Adaptive Cruise Control) saad valida soovitud sõidukiiruse ja kauguse eesolevast sõidukist. Kui sisseehitatud RADAR-andur tuvastab eesoleva sõiduki, aeglustab süsteem sinu sõidukit etteantud kauguse säilitamiseks. Kui tee on taas vaba, kiirendab süsteem taas sinu valitud kiiruseni. Forward Alert tehnoloogia kuulub automaatselt kohanduva püsikiirusehoidja juurde ning hoiatab juhti, kui satud kogemata eesolevale sõidukile liiga lähedale.

Transit pargib sinu eest

Kaubiku parkimine tiheda liiklusega tänaval või kitsas parklas on keeruline. Aktiivne parkimisabi (Active Park Assist) muudab selle lihtsaks. Pärast aktiveerimist suudab süsteem tuvastada sobiva risti- või paralleelruumi ja seejärel kaubiku parkimiskohale juhtida, samuti sealt pärast välja sõita ning sinul on vaja ainult vastavalt juhistele pidurdada või kiirendada.

Näeb seda, mida sina ei näe

Pimenurga infosüsteem (The Blind Spot Information System) kasutab kaubiku mõlemal küljel olevaid RADAR-andureid, et näha sõidukeid, mis võivad jääda sinu pimenurka. Süsteem hoiatab nende eest, vilgutades küljepeeglites oranže tulesid.

Märkab sõidukeid, mida sina ei märka

Ristuva liikluse hoiatussüsteem (Cross Traffic Alert) on osa pimenurga infosüsteemist. Parkimiskohalt väljatagurdamisel suudab süsteem tuvastada peatselt mööduvad sõidukid ning hoiatab juhti helisignaali ja vastava külje peeglis oleva hoiatustulega.

Stiilsed LED päevasõidutuled tagavad hea nähtavuse

Energiasäästlikud LED-tuled teevad sind päeval hästi nähtavaks.

Automaatsed esituled

Automaatsed esituled kasutavad andureid, mis tuvastavad valgustingimuste järsu muutuse ja esituled lülituvad ise sisse. Läheneva sõiduki tuvastamisel lülituvad kaugtuled automaatselt ümber lähituledeks ning pärast taas kaugtuledeks, tagades sulle maksimaalse nähtavuse vastutulijaid pimestamata.

Aitab püsida oma sõidureas

Kui hakkad oma sõidureast kõrvale kalduma, annab sõiduraja hoidmise süsteem (Lane Keeping Alert) sellest märku vibreeriva rooli ja hoiatustulega näidikupaneelil.

Abi nõlvalt startimisel

Nõlvaltstardiabi (Hill Start Assist) peatab kallakul sõidu alustamisel ajutiselt edasi- või tagasivajumise. Süsteem töötab, hoides pidurisüsteemi rõhku veel 2–3 sekundi jooksul, andes lisaaega jala piduripedaalilt gaasipedaalile liigutamiseks. Nõlvaltstardiabi on kasulik ka libedal pinnasel sõitu alustades ja peatudes.

Tehnoloogia, mis teavitab juhi väsimusest

Juhi hoiatussüsteem (Driver Alert) jälgib pidevalt juhi sõidukäitumist ja märkab väsimusest põhjustatud muutuseid. Kui süsteem tuvastab, et juhi valvsus väheneb, ilmub ekraanile hoiatusikoon, mis soovitab sõitmises pausi teha. Kui juhi tähelepanelikkus veelgi väheneb, korratakse teadet koos helisignaaliga.

Muudab tagurdamise lihtsaks

Teetähised, jalgrattad, äärekivid… Tahavaatekaamera kuvab keskekraanile vaate sõiduki taha jäävast. Lisaks märkamatuks jääda võivatele objektidele kuvab süsteem virtuaalseid jooni, mis aitavad parkida kõige ka väiksematesse parkimiskohtadesse. Tagurpidikäigu valikul aktiveerub kaamera automaatselt.

Parkimisstressi vähendavad andurid

Esimesed ja tagumised parkimisandurid aitavad hinnata sõiduki ja ümbritsevate takistuste vahelist kaugust. Takistuse tuvastamisel aktiveerivad nad helisignaali, mis tugevneb sellele lähemale jõudmisel.

Tagumine õhkvedrustus

Tagumine õhkvedrustussüsteem kohandub automaatselt, et olenemata laadimistingimustest säiliks ühtlane sõidukõrgus. Sujuv sõit on kindlustatud nii üksinda, kaasreisijatega või koormaga sõites. *Saadaval vaid Kombi mudelil.

Stabiliseerib külgtuule

Elektrooniline stabiilsuskontroll (Electronic Stability Control) tajub, millal küljetuul sõidukit mõjutab ning annab juhile tugevalt tuulistes oludes sõidurajal püsimise üle kontrolli.

Ford SYNC hädaabiteenus

Õnnetuse korral, kus turvapadi on avanenud või mootor seiskunud, kasutab tehnoloogia Bluetoothiga® ühendatud mobiiltelefoni, et helistada automaatselt otse päästeteenistusse. Vajadusel saad selle kõne katkestada ja ise edasi rääkida. Süsteem edastab sinu GPS-koordinaadid isegi siis, kui oled teadvuseta.

Varustustasemed

Ford Transit Custom
Trend

Hind alates
25 700 €

Ford Transit Custom
Sport

Hind alates
31 900 €

Ford Transit Custom
Trail

Hind alates
28 600 €

Ford Transit Custom
Limited

Hind alates
28 900 €