Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest
Kerghübriid
Hübriid
Pistikhübriid
Täiselektriline
Loe Fordi elektrisõidukitest

Sõiduelamus

Ford Galaxys on hulgaliselt täiustatud tehnoloogiaid, mis annavad enesekindluse ja turvatunde iga kord, kui rooli istud.

Näeb mõlemale poole

Sõiduki esiosas asuv väike panoraamkaamera näeb mõlemalt poolt lähenevaid sõidukeid, jalgrattureid ja jalakäijaid ning edastab pildi Galaxy multifunktsionaalsele ekraanile. Kaamera abi on hindamatu kitsast kohast väljatagurdamisel või tihedas liikluses, kus vaateväli on piiratud.

Veelgi lihtsam parkida

Aktiivne parkimisabi (Active Parking Assist) aitab parkida sõidukist vaid 20% pikematele parkimiskohtadele. Vaid ühe nupuvajutusega leiavad andurid sobiva parkimiskoha ning juhivad auto sinna. Juhi ülesanne on vajutada vaid gaasi- ja piduripedaali ning vahetada käike ekraanil kuvatavate juhiste järgi.

Roolivõimendi reageerib igas olukorras

Elektriline roolivõimendi (EPAS) kohandub automaatselt sinu auto kiiruse ja sõidutingimustega. Aeglasel sõidul muudab süsteem rataste pööramise lihtsamaks, parandades manööverdusvõimet, suurtel kiirustel aga kindlustab kontrolli rooli üle. EPAS arvestab ka külgtuule ja muude sõidutingimustega, vähendades rooli soovimatut vibreerimist.

Alati usaldusväärne

Nutikas AWD-süsteem teeb kindlaks, kui palju haardumist, tasakaalu kurvis ja reageerimisvõimet on vaja märgades, kuivades või jäistes tingimustes ja erineval maastikul, suunates jõu vastavalt vajadusele esi- või tagateljele. Pöördemoment tagab vajadusel erakordse juhitavuse ja parema efektiivsuse.

Abi nõlvalt startimisel

Nõlvaltstardiabi (Hill Start Assist) peatab mäkketõusu alustamisel ajutiselt edasi- või tagasivajumise. Süsteem töötab, hoides pidurisüsteemi rõhku veel 2,5 sekundi jooksul, andes lisaaega jala piduripedaalilt gaasipedaalile liigutamiseks. Stardiabi on kasulik ka libedal pinnasel sõitu alustades ja peatudes.

Täiustatud vedrustus suurepärase sõidu ja juhitavuse tagamiseks

Galaxy täiustatud tagavedrustussüsteem on kerge, jäik ja täiuslikult häälestatud ning tagab suurepärase reageerimisvõime, juhitavuse ja sõidukvaliteedi.

Automaatselt kohanduv püsikiirusehoidja

Adaptiivne püsikiirusehoidja (Adaptive Cruise Control) kohandab auto kiiruse vastavalt eesolevale sõidukile. Kui sisseehitatud RADAR-andur tuvastab ees aeglasema sõiduki, aeglustab süsteem sinu autot etteantud vahemaa säilitamiseks, vajadusel täielikult seisma jättes. Kui tee on taas vaba, kiirendab süsteem uuesti sinu valitud kiiruseni.

Aitab püsida lubatud kiiruse piirides

Liiklusmärgituvastus (Traffic Sign Recognition) teeb kindlaks liiklusmärgid sõltumata sellest, kas nad asuvad tee ääres või selle kohal, on püsivad või ajutised. Liikluspiirangute eest hoiatavad keelumärgid (kiiruse- ja möödasõidupiirangud) kuvatakse näidikupaneelil vastavate ikoonidena. Intelligentne kiiruspiirik (Intelligent Speed Assist) tuvastab kiiruspiirangu ning kohandab sõiduki kiiruse sellele vastavaks.

Märkab sõidukeid, mida sina ei märka

Ristuva liikluse hoiatussüsteem (Cross Traffic Alert) on osa pimenurga infosüsteemist. Parkimiskohalt väljatagurdamisel suudab süsteem tuvastada peatselt mööduvad sõidukid ning hoiatab juhti vastava külje peeglis oleva hoiatustulega.

Näeb seda, mida sina ei näe

Pimenurga infosüsteem (The Blind Spot Information System) kasutab RADAR-andureid, et näha sõidukeid, mis võivad jääda sinu pimenurka. Andurid asuvad auto mõlemal küljel ja hoiatavad sind külgmistes peeglites olevate hoiatustuledega.

Nutikad esituled

Dünaamiliste LED-esitulede ja päevasõidutuledega kohanduv valgustus (Adaptive Lightning) annab täpse ja intensiivselt ereda valgusmustri, mis kohandub automaatselt vastavalt erinevatele tee- ja sõiduoludele. LED-suunatuledes olevad valgusribad süttivad nähtavuse tagamiseks üksteise järel. Kaugtuled reguleerivad ennast automaatselt, et vältida teiste juhtide pimestamist ja jälgivad teed, aidates kurvides selgemini näha.

Turvaliselt oma sõidurajal

Sõiduraja hoidmise süsteem (Lane Keeping System) kasutab esikaamerat, et tuvastada teelt kõrvalekaldumine. Kui kaldud oma sõidureast kõrvale, hoiatab auto sind rooli vibreerimise ja visuaalse märguande kuvamisega. Kui reageerid aeglaselt või ei reageeri üldse, keerab süsteem kergelt rooli ja aitab sind ohutult õigele sõidureale tagasi. Tehnoloogia on kasutamiseks mitmerealistel suurte kiirustega teedel, lülitudes automaatselt välja kiirusel alla 65 km/h (võimalik ka käsitsi välja lülitada).

Ford SYNC hädaabiteenus

Õnnetuse korral, kus turvapadi on avanenud või mootor seiskunud, kasutab tehnoloogia Bluetoothiga® ühendatud mobiiltelefoni, et helistada automaatselt otse päästeteenistusse. Vajadusel saad selle kõne katkestada ja ise edasi rääkida. Süsteem edastab sinu GPS-koordinaadid isegi siis, kui oled teadvuseta.

Lihtne tagurdada

Teetähised, jalgrattad, äärekivid… Tahavaatekaamera kuvab keskekraanile vaate sõiduki taha jäävast. Lisaks märkamatuks jääda võivatele objektidele kuvab süsteem virtuaalseid jooni, mis aitavad parkida kõige ka väiksematesse parkimiskohtadesse.

Varustustasemed

Ford Galaxy
Trend

Hind alates
27 100 €

Ford Galaxy
Titanium

Hind alates
29 800 €